O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

19 niedziela zwykła, 13 sierpnia 2017 roku

• Nieszpory dziś o 17.3o.

• W poniedziałek Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego- Patrona Diecezji.

• We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP- każdy katolik jest zobowiązany do uczestniczenia we Mszy św. Będą one odprawiane w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy będzie obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.

• Nowenna ku czci MB Skoczowskiej w czwartek po Mszy wieczornej.

• Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie w piątek- o 18.oo Msza, następnie spotkanie w salce.

• Za tydzień z racji 3-niedzieli kolekta na potrzeby parafii. W minionym tygodniu zostały do kościoła wstawione kolejne dwie nowe ławki. Konserwator zabytków zatwierdził projekt nowego ołtarza, na którym sprawujemy Msze święte i ambonki- z tej racji dotychczasowa ambonka została już usunięta (ustawiona jest tymczasowa, przywieziona z Kaplicówki). Ołtarz i ambonka kształtem i wyglądem nawiązywać będą do barokowych detali snycerskich obecnych już w kościele. Projekt ołtarza będzie zamieszczony w powakacyjnej Effacie. Kolekty kolejnych 3-cich niedziel przeznaczone będą na wykonanie ołtarza i ambonki, za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Główne zdjęcie najnowszej aktualności

Nabożeństwa Pompejańskie

Od 2 lipca 2017 roku Nabożeństwa Pompejańskie będą odprawiane w Kościele Parafialny św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie.    &nbsp...

Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie