O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E

29 niedziela zwykła, 22 października 2017 roku

• Dziś Niedziela Misyjna. Po Mszach przy drzwiach kościoła można złożyć ofiary na cele misyjne.

• Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o 17.15, w środy o 17.oo. W Wiślicy codziennie o 17.15, w niedziele po Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału.

• Katecheza dla rodziców i chrzestnych chcących ochrzcić dzieci w listopadzie będzie we wtorek o 18.45 w kościele.

• W środę Msza w Piwniczce o 7.oo. O 17.oo Misyjna Jutrzenka poprowadzi różaniec w intencji misji. W środę o 17.3o w salce katechetycznej giełda strojów I-Komunijnych.

• Nowenna ku czci MB Skoczowskiej w czwartek w czasie różańca.

• Spotkanie Rodziny bł. Edmunda będzie w piątek o 15.oo w Caritasie u Sióstr.

• W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego- dziękujemy Bogu za naszą świątynię parafialną. Cieszymy się, że w prezbiterium jest już nowa ambonka, czekamy na dokończenie ołtarza.
    Z inwestycji parafialnych w ostatnim czasie:
    1. został zakończony generalny remont klatki schodowej w budynku przy ul. Kościelnej 8;
    2. na Starym Cmentarzu wykonano schody od strony Łęgu, oraz fragment płotu graniczącego z cmentarzem ewangelickim;
    3. wykonywany jest nowy płot przy probostwie, gdyż dotychczasowy mur groził zawaleniem;
    4. wokół kościoła uzupełniono i odnowiono część płyt chodnikowych;
    5. trwa uzupełniania dokumentacji technicznej budynków parafialnych- powstają Książki obiektów (co niestety jest inwestycją bardzo kosztowną).
    Z uwagi na powyższe- w przyszłą niedzielę prosimy o dodatkową kolektę na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny- za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

• Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

• Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów w związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych (prosimy o segregowanie śmieci, by obniżyć koszty ich wywozu). Przypominamy o bezwzględnym zakazie sadzenia drzew i krzewów na terenie cmentarzy- wszystkie posadzone obok grobów będą sukcesywnie usuwane, ponieważ niszczą korzeniami nagrobki i alejki, a gdy urosną są ogromne problemy przy ich wycinaniu.

• Za tydzień przy kościele będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci np. z Zespołem Downa. Na dzień dzisiejszy polskie prawo pozwala na tzw. aborcje eugeniczne, czyli zabijanie dzieci, u których podejrzewana jest choroba lub jakieś upośledzenie (w 2016 roku zabito w Polsce w ten sposób 1042 dzieci). Podpis może złożyć każdy kto ukończył 18 rok życia, potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do włączenia się w ta szlachetną inicjatywę i do modlitwy w tej intencji.

• W poniedziałek nie będzie koła biblijnego.

Główne zdjęcie najnowszej aktualności

Nabożeństwa Pompejańskie

Od 2 lipca 2017 roku Nabożeństwa Pompejańskie będą odprawiane w Kościele Parafialny św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie.    &nbsp...

Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie