17 niedziela zwykła, 25 lipca 2021 roku
  • Msza w intencji Apostolatu Maryjnego we wtorek o 18.oo.
  • W niedzielę rozpoczynamy sierpień- miesiąc trzeźwości i modlitw o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, parafii i rodzinach.
  • Katecheza dla rodziców i chrzestnych chcący ochrzcić dziecko w sierpniu we wtorek o 18.3o w kościele.
  • Msza chrzcielna w przyszłą niedzielę o 11.oo.
  • W diecezji bielsko-żywieckiej akcję pomocy dla poszkodowanych w wyniku powodzi zaplanowano na niedzielę, 1 sierpnia 2021 r. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołami.
  • Penitencjaria Apostolska ogłosiła 13 maja dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia. Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają „uczynek miłosierdzia”, odwiedzając samotną osobę starszą. W miejscach, gdzie władze publiczne wyraźnie zabraniają osobistych odwiedzin, aby uniknąć zarażenia, możliwe jest także uzyskanie odpustu poprzez spotkanie wirtualne.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie
43-430 Skoczów
Nr konta parafialnego:
Kancelaria Parafialna czynna:

poniedziałek: 9.oo - 11.oo

wtorek: nieczynne

środa: nieczynne

czwartek: 9.oo - 11.oo

piątek: 15.oo - 17.3o

sobota i niedziela: nieczynne

Sprawy pogrzebowe o każdej porze.

(protokoły przedmałżeńskie po wcześniejszym umówieniu)

PORADNIA ŻYCIA RODZINNEGO

Skoczów, ul. Harcerska 12 /Dom spotkań Parafii MB Różańcowej na Górnym Boże/
czynna w środy od godz. 16.3o do 19.oo (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym)