1 Niedziela Adwentu, 29 listopada 2020 roku
  • Z uwagi na przedłużenie rozporządzenia ograniczającego ilość osób przebywających w świątyniach od dziś do odwołania, wprowadzamy dodatkowe Msze św. niedzielne:
    w Kościele św. Ap. Piotra i Pawła o 6.oo i 16.3o; w Wiślicy o 11.15; w Szpitaliku o 11.3o.
  • Spowiadamy 30 minut przed każdą Mszą.
    Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia- prosimy, aby już przystępować do spowiedzi przedświątecznej, bo nie wiemy jak będą wyglądały zasady epidemiczne w okolicy Świąt.
    Nie będzie w tym roku spowiedzi całodziennych (spowiadało nas po 12 księży).
    Jeśli będziemy odkładali spowiedź na ostatnie godziny przed Wigilią, to może się okazać, że tak jak przed Wielkanocą, wiele osób się nie wyspowiada, a tego bardzo chcielibyśmy uniknąć!
    Zadbajcie o spowiedź dzieci i młodzieży!
  • Nieszpory dziś o 17.3o.
  • Roraty z kazaniami będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o 17.oo.
    Niestety z powodu ograniczenia liczby osób mogących być w kościele, nie zapraszamy w tym roku dzieci tu do kościoła, natomiast prosimy, aby w Roratach uczestniczyły poprzez transmisję internetową.
    Nie będzie w tym roku procesji na rozpoczęcie Rorat i losowania nagród.
  • Nabożeństwo pompejańskie będzie w środę: o 18.3o różaniec, o 20.oo Msza i Apel Jasnogórski.
  • W I-piątek wspomnienie św. Barbary.
    Msza w intencji Górników i ich rodzin
    o 9.oo- serdecznie zapraszamy.
    Msze ku czci Serca Pana Jezusa o 6.15, 8.oo, 17.oo i o 18.15. Msza w Wiślicy o 18.oo.
  • W I-sobotę Msza i modlitwy ku czci Serca NMP o 6.15.
  • Odwiedziny chorych – w sobotę od 8.oo. (Nie będzie dodatkowych odwiedzin przed Świętami).
    Zadbajcie o Sakramenty dla osób chorych i starszych!

Chorych prosimy zgłaszać do czwartku w kancelarii.
    Nie obowiązują żadne wcześniejsze zgłoszenia.
  • Jerycho różańcowe w przyszłą sobotę od 7.oo do 17.3o i w niedzielę od 12.oo do 16.oo.
  • REKOLEKCJI ADWENTOWYCH w tym roku nie będzie.
  • Msza chrzcielna w przyszłą niedzielę o 11.oo.
    Katecheza dla rodziców i chrzestnych
    , chcących ochrzcić dzieci w grudniu będzie we wtorek o 17.45 w kościele.
  • Zachęcamy do włączenia się w piękny zwyczaj duchowego przygotowania do Świąt przez przyjęcie obrazu Świętej Rodziny w ramach Adwentowego Nawiedzenia Rodzin.
    Prosimy o zachowanie zasad sanitarnych, a jeśli ktoś czuje obawę przed zarażeniem prosimy, aby nie brał obrazu do domu, ale włączył się do modlitwy w dogodnym dla siebie czasie.
  • Dziękujemy za wszystkie ofiary składane do skarbon, przelewane internetowo i wrzucane do skrzynki na listy na probostwie – ofiarodawców obejmujemy modlitwą.
  • Świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł., oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny- dobrowolna ofiara przeznaczona jest na cele charytatywne można nabywać w zakrystii i kancelarii. Świece z lat poprzednich prosimy zapalić na grobach bliskich.
  • Poświęcenie medalików dla dzieci I-Komunijnych będzie 6 grudnia na Mszy o 11.oo, natomiast dzieci odbiorą medaliki od katechetów po powrocie do szkół.
    Spotkanie z Trójkami Klasowymi dzieci przygotowujących się do I Komunii
    będzie w środę 2 grudnia o 17.45 w kościele.

Parafia Rzymskokatolicka Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie
43-430 Skoczów
Nr konta parafialnego:
Kancelaria Parafialna czynna:

poniedziałek: 9.oo - 11.oo

wtorek: nieczynne

środa: nieczynna

czwartek: 9.oo - 11.oo

piątek: 15.oo - 17.3o

sobota i niedziela: nieczynne

Sprawy pogrzebowe o każdej porze.

(protokoły przedmałżeńskie po wcześniejszym umówieniu)