19 Niedziela zwykła, 9 sierpnia 2020 roku
  • Dziś przy drzwiach kościoła będzie można złożyć ofiarę na potrzeby misji.
  • W poniedziałek Święto św. Wawrzyńca.
    Pielgrzymka do Bielowicka wyjdzie od kapliczki na Dolnym Borze o 15.oo.
    Msza św. w Bielowicku o 17.oo. Powrót we własnym zakresie.
    Przypominamy, że w czasie pielgrzymowania, należy przestrzegać zasad sanitarnych, obowiązujących w związku z trwającą epidemią.
  • We wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  • W czwartek wspomnienie NMP Kalwaryjskiej.
  • W piątek Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego- Patrona naszej Diecezji.
    Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.
  • Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek- o 17.oo adoracja, o 18.oo Msza.
  • W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
    W tym dniu każdy katolik jest zobowiązany do uczestniczenia we Mszy- będą one odprawiane w porządku niedzielnym.
    Podczas każdej Mszy będzie obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.
    W tym dniu przypada 100- rocznica Cudu nad Wisłą. Podczas Bitwy Warszawskiej, dowodzone przez Marszałka Józefa Piłsudskiego Wojsko Polskie, wsparte pomocą z Nieba, powstrzymało pochód Armii Czerwonej na Europę i zapobiegło rozlaniu się komunizmu na cały nasz kontynent.
  • Za tydzień z racji 3-niedzieli kolekta na potrzeby parafii. Bardzo dziękujemy za ofiarność!
  • Odwiedziny chorych planujemy w sobotę 5 września.
    Zapisy w kancelarii, nieaktualne są wszystkie wcześniejsze zgłoszenia „na stałe”.
  • W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, który zwrócił się z gorącą prośbą, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu i wezwał do modlitwy za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Poprosił także, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.
    W przyszłą niedzielę - 16 sierpnia, po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na rzecz poszkodowanych w Bejrucie.

Parafia Rzymskokatolicka Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie
43-430 Skoczów
Nr konta parafialnego:
Kancelaria Parafialna czynna:

poniedziałek: 9.oo - 11.oo

wtorek: 9.oo - 11.oo

środa: nieczynna

czwartek: 9.3o - 11.3o

piątek: 15.oo - 18.oo

(protokoły przedmałżeńskie po wcześniejszym umówieniu)