29 Niedziela zwykła, 18 października 2020 roku
  • Od soboty 17 października obowiązują nas zaostrzone zasady bezpieczeństwa epidemicznego:
    - Biskup Bielsko-Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej poprzez środki masowego przekazu. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko;
    - w kościele św. Piotra i Pawła może przebywać jednocześnie 135 osób, w Wiślicy 65, w Szpitaliku 50;
    - do odwołania zawieszone są wszystkie spotkania formacyjne grup dzieci, młodzieży i dorosłych;
    - obowiązek noszenia maseczek obowiązuje także na cmentarzu;
    - zachęcamy nadal do przyjmowania Komunii na rękę;
    - we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie będzie procesji na cmentarze;
    Od poniedziałku nasi Ks. Emeryci będą sprawowali Msze tylko w swoich mieszkaniach.
  • Z uwagi na ograniczenia ilości osób w kościele, od dziś do odwołania zostaje wprowadzona dodatkowa Msza niedzielna w Wiślicy o 10.oo.
  • Na nabożeństwa różańcowe- o ustanie epidemii- zapraszamy codziennie o 17.15, w środę o 17.oo.
    W Wiślicy codziennie o 17.15, w niedziele po Mszy.
    W Skoczowie - za wyjątkiem środy - spowiadamy w czasie nabożeństw różańcowych, zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, a wielu z Was od grudnia nie było do spowiedzi, prosimy aby nie zostawiać tego na ostatnie dni października.
    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach lub odmawiania Różańca w domach.
  • We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, Patrona Diecezji.
  • W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  • Nowenna ku czci MB Skoczowskiej w czwartek w czasie różańca.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego- dziękujemy Bogu za naszą świątynię parafialną.
  • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na fundusz remontowy naszej parafii.
  • Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  • Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów i ich otoczenia w związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych (prosimy o segregowanie śmieci, by obniżyć koszty ich wywozu).
    Przypominamy o bezwzględnym zakazie sadzenia drzew i krzewów na terenie cmentarzy oraz
    ustawiania ławek przy grobach.
  • Bóg zapłać za piątkową i sobotnią pomoc przy sprzątaniu kościoła.
  • Gazetki niedzielne są wyłożone przy drzwiach kościoła.

Parafia Rzymskokatolicka Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie
43-430 Skoczów
Nr konta parafialnego:
Kancelaria Parafialna czynna:

poniedziałek: 9.oo - 11.oo

wtorek: nieczynne

środa: nieczynna

czwartek: 9.oo - 11.oo

piątek: 15.oo - 17.3o

sobota i niedziela: nieczynne

Sprawy pogrzebowe o każdej porze.

(protokoły przedmałżeńskie po wcześniejszym umówieniu)