5 niedziela Wielkiego Postu, 29 marca 2020 roku
  • Dyspensa Biskupa Bielsko- Żywieckiego od udziału we Mszy św. w niedzielę i święta obowiązuje do odwołania.

• Od minionego czwartku nie ma możliwości nawiedzania kościoła i korzystania ze spowiedzi w zwyczajnej formie. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem- poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji.
    Materiały, które liczymy pomogą w zrozumieniu, czym jest żal doskonały i jak przyjąć Komunię duchową są m.in. na stronie internetowej.

• PONIEWAŻ W NASZYM KOŚCIELE ZA KAŻDYM RAZEM SPRAWUJEMY KILKA INTENCJI MSZALNYCH, BY UNIKNĄĆ SYTUACJI, ŻE KOGOŚ NIE WPUŚCIMY DO ŚRODKA, PROSIMY ABY NIE PRZYCHODZIĆ, A WE MSZACH UCZESTNICZYĆ TYLKO DROGĄ TRANSMISJI.

• Wszystkie Msze i nabożeństwa są transmitowane na stronie internetowej https://kamera.parafiaskoczow.ox.pl/, tak będzie również w czasie Triduum Paschalnego i Świąt. Zachęcamy by tą drogą włączać się w życie modlitewne naszej parafii.

• Nabożeństwo pompejańskie w czwartek 2 kwietnia odprawiamy w domach.

• Codziennie o godz. 20.3o różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

• Nabożeństwa Drogi krzyżowej:
    w środę po Mszy o 16.3o i w piątek o 20.oo z kazaniem pasyjnym.

• W I-czwartek Msza wieczorna w intencji powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania.

• W I-piątek miesiąca Msze ku czci Serca Pana Jezusa o 6.15 i 18.oo.

• W I- sobotę o 6.15 Msza i modlitwa do Serca Matki Bożej.

• Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej- z uwagi na obowiązujące przepisy nie ma poświęcenia palm.

• Odwiedziny chorych tylko w niebezpieczeństwie śmierci.

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie na utrzymanie naszej parafii drogą przelewów internetowych.
    Tą drogą można też zgłaszać modlitwy do św. Jana Sarkandra, oraz składać ofiary za zamówione Msze święte. Konto parafii: 61 1050 1083 1000 0001 0076 0644

• Koło naukowe studentów Akademii WSB wraz z naszą parafią organizują akcję przygotowania paczek z artykułami spożywczo- kosmetycznymi dla najbardziej potrzebujących. Bardzo prosimy, aby telefonicznie zgłaszać adresy osób starszych i potrzebujących.

Parafia Rzymskokatolicka Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie
43-430 Skoczów
Nr konta parafialnego:
Kancelaria Parafialna czynna:

poniedziałek: 9.oo - 11.oo

wtorek: 9.oo - 11.oo

środa: nieczynna

czwartek: 9.3o - 11.3o

piątek: 15.oo - 18.oo

(protokoły przedmałżeńskie po wcześniejszym umówieniu)