Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 24 maja 2020 roku

Dyspensa Biskupa Bielsko- Żywieckiego od udziału we Mszy św. w niedzielę i święta obowiązuje do odwołania.

• Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a zarazem Odpust ku czci św. Jana Sarkandra.
  • Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa, od poniedziałku do służenia przy ołtarzu mogą wrócić WSZYSCY ministranci i lektorzy. W czasie służenia mają mieć ubrane maseczki.
  • Codzienny Różaniec o 20.3o transmitowany jest z Kaplicy Biskupiej w Bielsku.
  • Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą.
  • Nabożeństwo majowe w intencji ustania epidemii, tych którzy z nią walczą i o deszcz codziennie po Mszach wieczornych.
  • Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w czasie nabożeństw majowych.
  • We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza.
    Jest to Dzień Matki- żyjącym składamy najlepsze życzenia, a zmarłe polecamy Bożemu miłosierdziu.
  • Msza w intencji Apostolatu Maryjnego we wtorek o 18.oo. Spotkania w salce nie będzie.
  • Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w środę o 17.3o w kościele. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na spotkanie przychodzi jeden rodzic od jednego dziecka.
  • W sobotę wspomnienie liturgiczne św. Jana Sarkandra.
    W tym dniu Ks. Biskup udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszej diecezji, których polecamy Waszym modlitwom.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • Bóg zapłać za wszystkie składane dziś ofiary i za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii drogą przelewów internetowych.
    Konto parafii: 61 1050 1083 1000 0001 0076 0644
  • Gazetki niedzielne są do zabrania z ołtarzy bocznych.

•  Wszystkie Msze i nabożeństwa są transmitowane na stronie internetowej.

• W Kościele św. Piotra i Pawła może przebywać 80 osób, w Wiślicy 50 osób, w Szpitaliku 25 osób.
  • W kościołach zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczane białymi kartkami.
  • W czasie przebywania w kościele zachowujemy obowiązek zasłaniania ust i nosa.
  • W ciągu dnia Kościół św. Piotra i Pawła jest otwarty do godz. 16.oo.

Parafia Rzymskokatolicka Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie
43-430 Skoczów
Nr konta parafialnego:
Kancelaria Parafialna czynna:

poniedziałek: 9.oo - 11.oo

wtorek: 9.oo - 11.oo

środa: nieczynna

czwartek: 9.3o - 11.3o

piątek: 15.oo - 18.oo

(protokoły przedmałżeńskie po wcześniejszym umówieniu)